Obecne na tarasie płytki 2 cm są propozycją stosunkowo nową. Nic zatem dziwnego, że kwestie związane z ich montażem rodzą wiele pytań. Na co powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę decydując się na nie?

Jednym z częściej popełnianych błędów jest brak starannej analizy stanu, w jakim znajduje się betonowa wylewka. Jeśli podłoże pod płytki nie jest równe, a do tego nie zachowano spadku ułatwiającego odprowadzanie wody, musimy spodziewać się utrudnień. Co gorsza, będą one dawać o sobie znać nie tylko na etapie eksploatacji płytek, ale i samego montażu. Spadek musi kierować się w stronę zewnętrzną od ściany budynku. Nie musi być też duży, zwykle więc wystarczy obniżenie o 1 lub 2 procent, aby woda deszczowa nie osiadała na kafelkach.

Warto pamiętać także o tym, że podłoże przygotowane pod montaż płytek powinno być nie tylko równe, ale również czyste. Przed pierwszymi pracami należy więc oczyścić je nie tylko z zalegających zanieczyszczeń, ale również z pyłu. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że prace zakończą się powodzeniem.